BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

18 Aralık 2010 Cumartesi

la chapelle klasiği
Bugün Akaretler'e açılan Paul Kasmin Galllery'e gittik. Özellikle David Lachapelle'in sergisini görmek için çıldırdığımı söylemek zorundayım. Hatta galeride Andy Warhol'un eserlerini görünce şok oldum. Aklım çıktı yerinden =)) İçeride bayaaa bir zaman geçirdik. Ordan çıktık Nero'ya oturduk. En sevdiğim çayımı içtim. Ohh mis. Özendirebildim mi sizi??
Bu soğuktada yine gece gezmesine çıkıyorum. Çok dikkat ederek giydiğim sevgili t-shirtüm ve ben çok iyi anlaşıyoruz. Aramıza girmenize izin vermem.

17 Aralık 2010 CumaBugünün bu kadar soğuk olduğunu bile bile gittim incecik giyindim. Şimdi de içim üşüyor. Ama pişman mıyım? Tabiki de hayır!
Üstümdekilerin fotoğrafını çekmek sabah sabah aklıma gelmedi. İşe geç kalmamak için apar topar çıktım evden. Yürürken önce ellerim sonra da serviste ayaklarım buz kesti. E be kızım bu havada t-shirt giyer üstüne de düzgün palto olmazsan böyle olur dediğinizi duyar gibiyim. Şu an masa başında sandalyenin üstünde yer değiştirerek -tepinme şeklinde- kendimi sıcak tutuyorum. Ofis sıcak ama yaz değil sonuçta. Sabah ne güzel kar başlamıştı. Şimdi güneş açtı. Pardon da hani İzmir'in havasına güven olmazdı. İstanbul ne ara bozdu kendini?!
Neyse yarın buraya bir fotoğraf çakar Cumartesi ne giyilmeli üstüne kafa yorarız sayın döpiyes giyerler.

15 Aralık 2010 Çarşamba

Saç Bakımı


Madem saç olaylarıyla başladık eh öyle devam edelim o halde. Duştan sonra saç yapmaya harcadığım vakti başka şeylere harcasaydım herhalde bugün burada huzurunuzda zırvalamak yerine tepelerde geziniyor falan olurdum. Neyse memnuniyetsizlik hali sergilemek istemiyorum =) Benim saçlarım çok az, üstelik bir de onları boyuyordum. Föndü düzleştiricilerdi derken kabak gibi kalıcaktım az daha. Ama sonra boyayı bıraktım. Biraz zaman geçince de biaform (su dalgası) yaptırdım. Mis gibi oldu. Artık duştan çıkınca kurutmasam bile harika gözüküyor. Sümsük gibi yapışan saçlarımdan da kurtulmuş oldum hem. Gayet hacimli gözüküyorlar. Su dalgasını tavsiye edebilirim ama bazı yan etkilerinin olduğunu unutmadan yaptırın. Biaform, boyalı saça da yapılıyor ama saç gerçekten çok yıpranıyor. Bence boya, saçtan tamamen akıncaya kadar bekleyin öyle yaptırın. Benim saçlarımın ucunda boya vardı. 7 aydır da herhangi bir işlem uygulamamıştım ama ona rağmen yaptırınca uçları hasar gördü. Hatta ilk yaptırdım günün sabahı kalktığımda ağlamıştım çünkü arap saçı diye tabir edilen bir şekil almıştı =) Birkaç yıkamadan sonra düzeldi. Dalgaların genişliği arttı ve insana benzedim. Hatta şu an dalgaların düzleşmemesi için dua eder haldeyim.

Neyse esas olaya gelelim. Saçları kabaran, yıkadıktan sonra bile elektriklenen, bir türlü hacimli ve düz gözükmeyen saç sahipleri için ilginç ürünler çıkmış durumda. GK Hair markası saçları yola getirmek ve fönlüymüş gibi gözükmesini sağlamak amacıyla tedavi yöntemi dedikleri bir ilaç piyasaya çıkarmış. Ben de tesadüfen gördüm ve sonuçlarını inceledim. Bu ürün şu brezilya fönü denen olaydan farklı. Çünkü tedavi edici özelliğe sahip olduğu söyleniyor. Gerçi ben brezilya fönü olayı ne tam olarak anlamadım, ilgilenmedim de ama yine de belirteyim istedim. Biraz zaman ayırır da GK Hair’ın sitesine bakarsanız, he bir de deneyen bir kızın videosunu izlerseniz baya fikir sahibi olursunuz. Üstelik ürünü deneyen kızın videosunu izledikten sonra, Facebook’ta onun başlattığı yarışmaya katılabilir ve ürünü kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Lafı çok uzattım. Siz bir inceleyin, ölçün, tartın, biçin. Kafanıza yatarsa da buyrun alın, kullanın işte =)

http://www.globalkeratin.com/

http://www.youtube.com/user/xsparkage?blend=1&ob=4#p/u/2/u4kz46aHxNY14 Aralık 2010 Salı

♥ HairColorsBöyle bi renk kartelası olsa, mesela apricot'u seçsem.
Kuaför de halden anlar bi kuaför olsa, ucundan al deyince kırt diye küt kesivermese saçı, boyasa hemen apricot'a.
Ama aynısı olsa.
Bence harika olurdu.

Yukardakiler dışında her rengi denedim. 3 gün önce bakır kızılından, radikal bi kararla bi anda küllü kahveye döndüm. O küllü kahve aka aka yeşilimsi (hepimizin bildiği o iğrenç renk) halini alıcak. Hani küf yeşili gibi bi yeşil oluyo ya saçın rengi akınca, sonra kuaför cilayla hokus pokus yapıp saçı eski haline getiriyo ya, işte o yeşilden..

Hepinize küf yeşilsiz küllü kahveler diliyorum.
Sarı gibisi yok ama.
Söyliyim baştan.